لیست محصولات این تولید کننده آ ا گ

آ.اِ.گ سر واژه عبارتهای «شرکت برق عمومی» به زبان آلمانی است که در سال ۱۸۸۳ در برلین توسط امیل راتناو تأسیس شد. این شرکت در ابتدا تولیدکننده تجهیزات الکتریکی در آلمان بوددفتر مرکزی شرکت پس از جنگ جهانی دوم به فرانکفورت نقل مکان کرد.

آ.اِ.گ سر واژه عبارتهای «شرکت برق عمومی» به زبان آلمانی است که در سال ۱۸۸۳ در برلین توسط امیل راتناو تأسیس شد. این شرکت در ابتدا تولیدکننده تجهیزات الکتریکی در آلمان بوددفتر مرکزی شرکت پس از جنگ جهانی دوم به فرانکفورت نقل مکان کرد.


امیل راتناو در سال ۱۸۸۳ شرکت "آلمانی برق ادیسون " را در برلین تأسیس نمود. این شرکت به شرکت آ ا گ در سال ۱۸۸۷ تغییر نام یافت. در ابتدا درگیر تولید تجهیزات الکتریکی (مانند لامپ، موتور و ژنراتور) شد، شرکت خیلی زود در سیستم‌های انتقال برق AC وارد شد. در سال ۱۹۰۷ پتر بهرنسبه عنوان مشاور هنری AEG منصوب شد. این امر منجر به ایجاد اولیه هویت سازمانی این شرکت با محصولات و به اشتراک گذاری تبلیغات ویژگی‌های طراحی مشترک گشت.


شرکت در نیمه اول قرن ۲۰ ام گسترش یافت، و با تعدادی از اولین‌ها و اختراع‌ها در مهندسی برق معتبر گردید. در همان دوران وارد بازار خودرو و هواپیما شد. تجهیزات برقی که برای راه آهن در این زمان تولید شد، شروع سابقه‌ای طولانی در امر تأمین تجهیزات الکتریکی حمل و نقل ریلی آلمان شد.


پس از جنگ جهانی دوم، آ ا گ کسب و کار خود را در بخش شرقی آلمان از دست داد. پس از ادغام در سال ۱۹۶۷ این شرکت به AEG-TELEFUNKEN تغییر نام داد. آ ا گ مشکلات مالی فراوانی را در طول سالهای ۱۹۷۰ تجربه نمود، و در نتیجه برخی از دارایی خود را فروخت. در سال ۱۹۸۳ بخش لوازم الکترونیکی مصرفی Telefunken Fernseh und Rundfunk GmbH فروخته شد. در سال ۱۹۸۵ این شرکت دوباره نام AEG را توسط دایملر بنز بدست آورد. قسمت‌های باقی مانده در درجه اول مربوط به توزیع و انتقال برق و فناوری موتور الکتریکی بود. تحت مالکیت دایملر بنز، شرکت‌های تشکیل دهنده AEG در نهایت در سال ۱۹۹۵ بخشی از شرکت جدید Adtranz تبدیل شدند. الکترولوکس، که در حال حاضر حق استفاده از مجوز نام تجاری آ ا گ را در بخش لوازم خانگی AEG از سال ۱۹۹۴ به دست آورده است.


هم اکنون محصولات این برند از نمایندگی رسمی این شرکت در کشور چین وارد ایران و دیگر کشورهای خاورمیانه می‌شود.


رده بندی برند توسط کارشناسان فوتون مارکت :  A-

بیشتر
  • تاریخ بروزرسانی : 1399-01-22

    این لامپ تولید شرکت خوشنام و باسابقه آاگ می باشد. از ویژگی های این محصول میتوان به کیفیت ساخت بالا، نوردهی زیاد نسبت به وات، عمر 40000 ساعت، مصرف کم و عدم وجود مواد سمی و مضر اشاره کرد. این لامپ به دلیل نداشتن بدنه ی پایینی، قابلیت تابش نور در همه جهات را دارد و برای لوسترهایی که لامپ در آنها رو به بالا بسته میشود بسیار مناسب است.

شاخه‌ها