جابجایی مرزها

حدود 2000 سال قبل ار میلاد، مردم در جهانی که به ناچار به داشته های سرزمین خود اکتفا می‌گردند، با تکنولوژی کشتی مواجه گردیدند. این پیشرفت باعث شد تا دیگر مرزهای آبی مانعی برای دسترسی به اجناس سرزمین های دوردست نباشد. در حقیقت چالش عدم دسترسی به کالایی که قدرت یا ابزار تولید آن در اختیار نیست بوسیله ی این تکنولوژی پاسخ داده شد و از همین رو تجارت با کشتی از همان روز به رونق افتاد و هنوز پس از 40قرن یکی از مهم ترین ابزار تجارت کالا به شمار میرود.

اینترنت هم در زمینه خرید و فروش از سال 2000 چنین رسالتی را عهده دار شد تا این بار نه مرزهای آبی، بلکه مرزهای آسفالت را جابجا کند و خرید را از داخل منزل یا محل کار یا ... ممکن نماید. چراکه امروزه  چالش دنیا چیز دیگری است. کالاهای مختلف با کیفیت های گوناگون در دسترس ما قرار دارد ولی مشکل اصلی روزگار ما محدودیت زمان وانرژی ماست.

                                                                                                                                 

مدیریت زمان و انرژی

مشغله و روزمرگی گاهی چنان برنامه ی ما را فشرده میکند که مهم ترین مسائل مثل تاریخ های مهم در زندگی مان، کارهای مهمی که باید انجام میدادیم و ... فراموش می‌کنیم. اینها به کنار، ساده ترین چیزها را هم از یاد می‌بریم. گاهی برای من پیش آمده کسی از دوستانم به من زنگ بزند و گوشی را که برداشتم بپرسد: ببخشید، شما؟ یعنی 10 ثانیه قبل را به یاد نداشته که با چه کسی تماس گرفته! یا حتی بعد از اینکه خودم را معرفی هم کردم نتواند کاری که با من داشته را به یاد بیاورد. یعنی حتی به یاد ندارد برای چه زنگ زده!!

چنین وضعیتی باعث می‌شود تا انسان گاهی برای کوتاه کردن زمان کارهایش تلاش بیشتری بکند. غذایش را زود بخورد، در طول روز به  استراحت نپردازد، بعضی امور نیمه خصوصی زندگی اش را به دیگران بسپارد، به خانواده و اقوام توجه کمتری بکند و ...

این راه حل پاسخ اشتباه و زیان بار به این مشکل است در حالی که تکنولوژی به شما این امکان را میدهد تا مدیریت بسیار قوی تری روی زمان و انرژی خود داشته باشید.

یک مثال راهبردی:

1- سعید کارمند است. هشت-نه لامپ خانه ی سعید که سال قبل روی لوستر بسته بود سوخته و همسرش مدتهاست از او میخواهد فکری به حال آنها بکند. همچنین همسر او یک محافظ 4خانه هم برای لوازم آشپزخانه احتیاج دارد. بعلاوه سعید چند وقتی است که مادرش را برای چکاپ به بیمارستان نبرده و هر روز این موضوع را به فردا موکول می‌کند. بالاخره سعید پس از اینکه مطمئن شد مدت قابل توجهی از آخرین مرخصی اش گذشته و رئیس با او مخالفت نخواهد کرد یک روز مرخصی درخواست میکند و با کمی غر و لند پذیرفته می‌شود.

فردا صبح از خواب که بلند شد با خود فکر میکند: زود کارهایم را جمع و جور میکنم تا دخترم را هم که یک ماه پیش به او قول داده ام یک سر پارک ببرم.

ساعت 9 صبح به دنبال مادرش می‌رود. او را به بیمارستان میرساند. دکتر مورد تایید مادرش هنوز نیامده. از منشی وقت میگیرد و می‌نشیند. بعد از 1ساعت دکتر میرسد. بالاخره تا ساعت 13 همه آزمایشها انجام میشود و به همراه مادرش از بیمارستان بیرون میاید.

به سرعت مادرش را به خانه میرساند و در مسیر از همسرش میخواهد چند دقیقه بعد حاضر دم در باشد.

بیست دقیقه در ماشین منتظر همسر می‌ماند و به همراه لامپهای سوخته که کورسویی از امید گارانتی بر آنها دارد به سمت لاله زار راه می‌افتد. در راه با برادرش تماس میگیرد و تقاضا می‌کند تا دخترش را از مدرسه به خانه ببرد. ناگهان یادش میاید که خیابان لاله زار در طرح است و نمیتواند وارد طرح شود. اما دیر شده و دوربین ها یک ربع پیش عکس پلاک او را در حافظه ذخیره کرده اند. با خود فکر میکند: به جریمه اش میارزید؟ از محل میگرفتم که به صرفه تر بود!

بعد از یک ساعت ترافیک را میگذراند و با اعصاب خردی جایی برای پارک ماشین می‌یابد. پیاده میشود و چند قدم میرود تا به یک ساندویچی میرسد. یادش میاید نهار نخورده. یک ساندویچ میخرد و با همسرش تقسیم میکند تا به قول خودشان ته معده شان را بگیرد و برای شام یک وعده مفصل تر بخورند. نهارشان تمام که شد حدود ساعت 17 با عزمی جزم وارد بازار میشوند و پیش میروند تا چشم بازار را کور کنند و یک خرید تمام عیار انجام دهند. غافل از اینکه هرکه آمده تا چشم بازار کور کند، کور نکرده که هیچ! خودش کور شده و یه راه کور کردن جدیدتر هم به بازار یاد داده.

بعد از یک ساعت پرس و جو دهها مدل لامپ پیدا میکند و هر مغازه دار جنس خودش را بهترین معرفی می‌کند و بقیه را بنجول و چینی تلقی میکند. سعید و همسرش گیج شده اند. تصمیم میگیرند تا یک جنس انتخاب کنند و روی قیمتش پرس و جو کنند. بعد از گشتن چند مغازه نتیجه نمی‌گیرند و به یکی از همان مغازه های قبل که به هر دلیل به آن اعتماد بیشتری داشتند بازمی‌گردند.

لامپهای 9000 تومانی را با چک و چانه هرکدام 8500 تومان میخرند و به ماشین برمی‌گردند. در راه منزل برادرش به ترافیک میخورند. بعد از یک ساعت میرسند و دخترشان را سوار میکنند و به سمت منزل به راه میافتند. دخترک از پدر و مادرش خواهش میکند که شب او را به پارک ببرند. سعید قول نمیدهد چون خسته است و پارک رفتن حوصله لازم دارد. یک خیابان به منزل مانده همسر یادش میاید که محافظ را نخریده اند. پس از جر و بحث فراوان  که کمی هم ناشی از خستگی و بی حوصلگی است، سعید که پس از جریمه شدن از مال دنیا بریده میگوید آن را از الکتریکی محل میخرد.

چند دقیقه بعد سعید مقابل الکتریکی که سر کوچه  کناری شان است پارک میکند و پیاده میشود.

دختر مدام به مادرش اصرار میکند تا سعید را راضی کند. سعید یک محافظ بدست در را باز میکند و می‌نشیند. دختر دوباره از پدرش خواهش میکند. سعید بلند سر دخترش فریاد میزند و دخترک مظلومانه سکوت میکند.

همسر در برابر رفتار سعید مقاومت میکند: این چه وضعشه؟ خب بگو خسته ام. چرا سرش داد میزنی؟

سعید درمانده دکمه ی درِ پارکینگ را فشار میدهد و می‌گوید: سرکوچه ایه عین همین لامپو داشت. میفروخت 7500 تومن...

 

2- سعید کارمند است. هشت-نه لامپ خانه ی سعید که سال قبل روی لوستر بسته بود سوخته و همسرش مدتهاست از او میخواهد فکری به حال آنها بکند. همچنین همسر او یک محافظ 4خانه هم برای لوازم آشپزخانه احتیاج دارد. بعلاوه سعید چند وقتی است که مادرش را برای چکاپ به بیمارستان نبرده و هر روز این موضوع را به فردا موکول می‌کند.بالاخره سعید تصمیم میگیرد یک روز مرخصی ساعتی درخواست کند و به کار مادرش رسیدگی کند.

در محل کار با خود فکر میکند شاید بتواند بعضی محصولات بازار را از اینترنت بررسی کند. پس یک لحظه به اینترنت وصل میشود و سرچ میکند: «لامپ اشکی لوستری». چند سایت بالا میاید. فوتون مارکت را باز میکند و طیف وسیعی از اجناس مورد نظرش را می‌بیند. یکی از آنها را که در خانه ی برادر خانمش هم دیده انتخاب میکند. قیمتش پایین نیست اما از آن که برادرخانمش گفته بود ارزان تر است. همان را در سبد خرید میگذارد. یک محافظ 6 خانه هم به چشمش میخورد که تخفیف ویژه خورده. آن را هم اضافه میکند. چون قبلاً چنین محصولاتی را اینترنتی نخریده در مراحل پرداخت مردد است اما برچسب نماد الکترونیکی را مشاهده می‌کند و مرحله به مرحله پیش میرود و بالاخره پول را واریز می‌نماید.

حدود ساعت 11 با برگه ی مرخصی از محل کار خارج میشود و سراغ مادرش میرود. به بیمارستان میرسند و بعد از کلی دردسر و از این اتاق به اون اتاق ساعت 14:30 بیرون میاید. با مادرش به سمت خانه راه میافتد که تلفنش زنگ میخورد. همسرش به او میگوید که پیک درِ خانه آمده و کالایی آورده است. سعید یاد خرید صبح می‌افتد و خوشحال از همسرش میخواهد آن را تحویل بگیرد. در راه دخترش را از مدرسه سوار می‌کند و برمی‌گرداند.

یک ساعت بعد سعید خسته به خانه میرسد و میبیند همسرش لامپها را عوض کرده و نور خانه اش خیلی بیشتر شده. نهار را گرچه کمی دیر، ولی میخورد و دراز میکشد. بعد از یک چرت مرغوب از جا بلند میشود و چای تازه دم را در کنار همسرش می‌نوشد. کم کم سرحال میشود و نگاهی به ساعت می‌اندازد. هنوز هوا تاریک نشده و تا غروب نیم ساعتی مانده. یادش می‌افتد که چند وقتی به دخترش قول پارک داده ولی فرصت نکرده به قولش عمل کند. دخترش را صدا میکند: بابایی! مشقات رو نوشتی؟ دخترک از اتاق فریاد میزند: آخراشه بابا!

دوباره با صدای بلندتر میگوید: اگه زود تمومشون کنی امشب میبرمت پارک. شام هم میریم بیرون.

دخترک خوشحال و جیغ کشان از اتاق بیرون میاید و به سمت پدر می‌دود...

 

 

75.00 بهتر از 85.00 است

مدیریت زمان و انرژی به همین سادگی است. یک لحظه خود را به جای سعید شماره 1 بگذارید و به جای او حرص بخورید. قطعاً همه ی ما تجربه ی تلخ چنین خریدهایی را داشته ایم. قطع به یقین هیچ یک از شما زیرِ بارِ خرید یک جنس مشابه  به قیمت گران تر نخواهید رفت. حال اینکه خرید جنس گران تر زحمت بیشتری هم برایتان داشته باشد!

 سعید شماره ی 2 با هزینه ی کمتر آسایش و راحتی بیشتر را برای خود فراهم میکند و تنها کاری که او را متمایز نموده مدیریت بهینه ی زمان و انرژی است.

 به شما اطمینان میدهیم اگر یک بار قیمت ها را مقایسه کنید خواهید دانست اگر حتی زحمت چنین خریدی را به خود بدهید و به بازار بروید و از بهترین فروشگاهها خرید کنید، بازهم فوتون مارکت و خدمات آن، خرید راحت و ارزان تری را برای شما رقم خواهد زد.

فوتون مارکت به شما این امکان را میدهد که بتوانید اجناس را به قیمتِ یک فروشنده ی منصفِ بازار که مغازه اش در طبقه ی منفیِ دو در یک پاساژِ واقع در یک کوچه ی فرعی است خریداری کنید، بدون اینکه چک و چانه بزنید و آن همه پله را بالا و پایین بروید!

 

فوتون تِک

گروه فنی مهندسی فوتون تِک (Foton Tech) با هدف تجارت و بازاریابی و عرضه ی محصول به روشهای نوین و High Tech در ابتدای سال 1395 شروع به فعالیت نمود.

اعضای هیات مدیره ی این گروه که از دانشمندان بومی و فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی دانشگاه های معتبر داخلی هستند، پس از راه اندازی گروه و توسعه ی اولیه در اولین اقدام مهم مصمم شدند تا فروشگاه اینترنتی فوتون مارکت را راه اندازی نمایند.

 

فوتون مارکت

فروشگاه اینترنتی فوتون مارکت (Foton Market) با هسته ای محکم، ظاهری چشم نواز، اطلاعات فنی و تخصصی درباره اجناس و همچنین پشتیبانی همه جانبه در زمینه خدمات پیش و پس از فروش امکان خریدی مطمئن و آسان را برای مشتریان فراهم می‌سازد.

این فروشگاه اینترنتی با کوله بارِ تجربه ی 20 سال حضور در بازار الکتریک تهران (لاله زار) فعالیت خود را در زمینه ی فروش اینترنتی این محصولات آغاز کرد.

هدف و خط مشی این سایت فروش بر چهار اصل اولیه که به صورت یک جمله مطرح شده اند استوار است و این فروشگاه اینترنتی قصد دارد تا به جایی برسد که تک تک مردمان عزیز این مرز و بوم از خدماتی که نتیجه ی اجرای این چهار اصل هستند به طور کامل بهره مند شوند.

 

کلاهتو سفت بچسب!

تعهد و تجربه ی فوتون مارکت

بخاطر اوضاع اقتصادی پیچیده فعلی متاسفانه برخی فروشندگان و مغازه داران به روش های نامناسب و نامنصفانه ای برای فروش اجناس به مشتریان ناآگاه دست می‌زنند. نمومه هایی که توسط خود این جانب مشاهده شده گاهی حتی فروش برخی اجناس به قیمت 10 برابر را نیز شامل می‌شود. و یا تغییر دادنِ جنس داخلِ جعبه ی برندی مشهور و فروش آن به قیمت ارزان، یا فروختن اجناس قاچاق تقلبی به عنوان برند ایرانی یا اروپایی، یا دادن گارانتی بی پشتوانه برای بالا بردن قیمت اجناس بی کیفیت (بی آنکه هیچ خدماتی بعنوان گارانتی انجام پذیرد)، یا موارد مشابه بسیاری که حتی مطرح نمودن بعضی از آنها آزاردهنده است!

فوتون مارکت با تجربه دیرینه در خرید و فروش اجناس بازار الکتریک حداقل کمکی که می‌تواند به مردم عزیز بنماید روشن نمودن قیمت اجناس است. وقتی شما به فوتون مارکت سر میزنید و از قیمت چند جنس و ویژگی های آنها مطلع می‌شوید، حتی اگر از فوتون مارکت آن محصول را نخرید حداقل از قیمت آن مطلع می‌شوید و سرتان کلاه نمی‌رود.

از آنجا که به شما مردم عزیز احساس تعهد میکنیم امیدواریم بتوانیم خریدی خوب و سودمند را برای شما رقم بزنیم، چه سود خرید شما به ما برسد، چه به دیگری. پس حتماً قبل از خرید، کلاهتو سفت بچسب!

 

هرچی گرون تر بهتر

قیمت مناسب و متناسب فوتون مارکت

کارشناسان خبره ی فوتون مارکت بسیار تلاش کرده اند تا اجناس به شکلی تعیین و قیمت گذاری بشوند که شما بتوانید به اندازه ی جیبتان کیفیت خریداری کنید.

یعنی قیمت گذاری ما به شما اطمینان می‌دهد که «در این فروشگاه هیچ گرانی ای بی علت نیست!».

البته ناگفته نماند که واقعاً باید بعضی اقشار کم درآمد را هم درک کرد. به یاد دارم مدتها پیش که فروشنده بودم خانمی به مغازه آمد و یک لامپ کم مصرف 40 وات روی میز گذاشت. گفت: «لامپ خونه ام چند روزی میشه که سوخته. شبها نور نداریم.»

بعد هرچه پول خرد داشت روی میز ریخت. در یک نگاه همه پولها روی هم به 3000 تومن هم نمی‌رسید. پول لامپ شمعی 10 وات هم نمیشد چه رسد که بخواهد یک خانه را روشن کند. به همکارم اشاره کردم و یک لامپ نو آورد. لامپ قدیمی اش را برداشتیم. چینی بود. گفتیم مادرجان گارانتی اش نگذشته و برایش تعویض کردیم.

پس به همین خاطر که بتوانیم رضایت همه اقشار و توان مالی آنان را در نظر گرفته باشیم، تنوع اجناس این سایت را بسیار بالا بردیم. فوتون مارکت با این تنوع عرضه به شما اجازه می‌دهد که هرچقدر تمایل دارید برای خریدتان هزینه کنید.

با این همه بعضی می‌گویند اگر می‌خواهید کمتر هزینه کنید جنس گران تر بخرید و ما هم با تجربه ی فعالیت در بازار نیمچه اعتقادی به این گفته داریم. بخاطر همین می‌گوییم هرچه گران تر بهتر!

 

شلوغش نکن!

خدمات و امتیازات ویژه ی فوتون مارکت

اگر کسی بی اطلاع از قیمتها و تنوع اجناس وارد بازار بشود (با پیش فرض این که دلش برای پول جیبش بسوزد و بخواهد کلاهش را سفت بچسبد) و قصد خرید کند ... باید یک بار بیاید برای انتخاب جنس مورد نظر، یک بار برای قیمت گرفتن، و (اگر به هدف مورد نظرش رسید) در صورت حجیم بودن اجناس خریداری شده  یک بار هم برای تحویل.

بازار الکتریک هم چه در تهران چه در سایر شهرهای کشور عزیزمان مانند مشهد و اصفهان و شیراز و تبریز و ... به قدر کافی شلوغ هست و روزهای تعطیل که از شلوغ هم شلوغ تر. به کرات به چشم من خورد که اِشغال پیاده روها توسط مغازه داران و تعاطی ماشین و موتور سیکلت و چرخی و ... کاری میکرد که حتی عابران پیاده از رفت و آمد عاجز می‌شدند و به اجبار گاهی تا حدود 20-30 متر تغییر مسیر میدادند تا عبور کنند!

فوتون مارکت با تسهیلات و تخفیفات همیشگی و تحویل اجناس در محل و همچنین بالا بردن امتیازات ویژه ی شما با زیاد شدن دفعات خرید امیدوار است شما را از رفت و آمد به این محیط شلوغ بی نیاز کند.

بازار به قدر کافی شلوغ هست. تو دیگه شلوغش نکن!

 

یه نفس عمیق بکش

تعامل پایدار فوتون مارکت با خریدار

متاسفانه هنوز برخی از مردم عزیز کشورمان به دلیل بی اطلاعی از خرید اینترنتی نسبت به این موضوع موضع تقابل و حتی گاهی ترس دارند و شنیدن  کلاهبرداری هایی که اخاذان اینترنتی پیش تر رقم میزدند هم بر این ماجرا دامن میزند.

اما نماد اعتماد الکترونیک که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به سایت فوتون مارکت و دیگر سایت های معتبر تعلق میگیرد، سدی برای این گونه کلاهبری هاست. امروزه مشاهده می‌شود که هر روز میلیاردها تومان خرید اینترنتی توسط هموطنان عزیزمان انجام می‌گیرد. و جالب تر اینکه بخش قابل توجهی از این خریدها در برخی زمینه های غیرقابل باوری مانند پوشاک و کفش و لوازم آرایشی و اغذیه و ... است که توقع می‌رود محصول از نزدیک بررسی شود (از نظر سایز و رنگ و ...) انجام میپذیرد. پس چه بخواهیم چه نه این روش خرید روزی جایگزین رفت و آمد های امروزی خواهد شد.

فوتون مارکت قبل از خرید شما امکان بررسی تخصصی و مشاهده ی بررسی کاربران قبلی را مقدور نموده و همچنین مزایا، جوایز و تسهیلات فراوانی برای خرید شما قائل گردیده است.

همه ی اینها به کنار مشاوره ی رایگان تلفنی در زمینه روشنایی، نورپردازی، کاربری اجناس و ... دیگر خدماتی است که فوتون مارکت در اختیار خریدارانش قرار میدهد.

به علاوه پس از فروش خدماتی همچون ارسال در محل، نصب در محل، گارانتی معتبر و تعیین همراه جهت رسیدگی از خدمات دیگری است که فوتون مارکت جهت تسهیل امر خرید و استفاده برای شما عزیزان نموده است.

همه ی این تعاملات و خدمات برای آن است که شما مردم گرامی بتوانید خریدی مطمئن را با خیالی آسوده انجام بدهید. پس ریلکس باش. یه نفس عمیق بکش و با خیال راحت خرید کن!

 

فوتون تِک؛ به سوی آینده ی روشن

صادقانه می‌گوییم هدف ما علاوه بر تجارت و رونق اقتصادی خودمان یا به زبان راحت تر کسب یک لقمه نان حلال، رضایتمندی شماست. بسیاری از خدمات ارائه شده توسط فوتون مارکت بدون هزینه و فقط در راستای راحتی شما انجام می‌شوند تا وقتی لذت یک خرید مطمئن را تجربه کردید یک دعای خیر و پدربیامرز نثار ما و همکارانمان کنید.

و در آخر هم امیدواریم با لطف خدا و عنایت امام زمان بتوانیم قدمی هرچند کوچک در راه آرامش و آسودگی مردم عزیزمان، و پیشرفت این  مرز و بوم برداشته باشیم.